MONOLIT VASBETON SZERKEZETEK KÉSZÍTÉSE
Cégünk immár 15 éve van jelen az építőiparban, az idő múlásával egyre több tapasztalatra tettünk szert, és nyugodtan elmondhatjuk, hogy már csak minőségi munkát adunk ki a kezünkből. Az építőiparban előforduló összes munkafolyamatot elvégezzük, illetve mindegyik munkamenethez megvan a megfelelő szakemberünk, a kőművesmunkáktól a homlokzat szigetelésig. Ezeket a kifejezéseket általában az is ismeri, aki nem járatos az építőiparban, de a monolit vasbeton szerkezetek készítéséről már nem hallottak olyan sokan, pedig ez az építésnek egy fontos eleme. Mi is ez? A monolit jelentése az építő iparban a helyszínen készült betonszerkezetek összefoglaló neve. A monolit vasbeton az építkezés helyszínén betonacél szálakból összeszerelt, helyszínen bedolgozott betonból, úgynevezett helyszíni betonból áll. A monolit vasbeton szerkezetek készítése a tizenkilencedik század második fele óta ismert, de mai , kissé modernizált változata a huszadik század elején alakult ki.
A szerkezet építés az alapja mindennek, hogy megadjuk egy épület szerkezetét, ami fontos, hogy a legújabb technológiával és a legnagyobb szakértelemmel készüljön. Társaságunk tapasztalt szakemberekből áll, akik bármilyen épület szerkezetét megépítik, legyen az egy lakóház vagy egy stadion. A monolit vasbeton szerkezetek készítése nagyrészt a helyszínen történik, a falak helyszíni zsaluzása és betonozása nagytáblás zsalurendszerrel történik, de lehetőség van egyedi zsaluzatok készítésére is. Cégünk stabil létszámú munkaerővel dolgozik, a legjobb szakemberekkel, és már összehangoltan tudnak dolgozni, így nincs sok üresjárat, gyorsan és profin dolgoznak. Amennyiben alvállalkozókkal dolgoztatunk, velük is már több éves jó munkakapcsolatot ápolunk, így egészül ki a csapat egy nagyobb munkánál. Nemcsak az igényes munka a fontos számunkra, hanem a munkához szükséges anyagok és eszközök jó minősége is, így biztos, hogy jó munkát végzünk, és a megrendelő elégedett lesz. Cégünk a monolit vasbeton szerkezetek készítésének minden formáját ismeri és nagy tapasztalattal rendelkezik. Előre gyártott szerkezetek esetében nagyon fontos a szerkezet elhelyezése és a kiegészítő vasbeton munkák helyszíni végzése, illetve ezek összehangolása. Egy épület hamarabb készül el, ha előre gyártott elemekből épül, statikailag is stabilabb, mint a hagyományos építőanyagok esetében. A vasbeton födémszerkezet minden esetben meg kell, hogy feleljen a statikai, víz- hő- és hangszigetelési, illetve a tűz- és fagyállósági követelményeknek, hiszen célunk az, hogy a monolit vasbeton szerkezetek készítése olyan minőségben és precizitással épüljön, hogy az épület hosszú évekig stabilan álljon.
A monolit vasbeton szerkezetek készítése nagy szakértelmet igényel, mind a tervezés, mind pedig a kivitelezés során. és nagyon fontos munkafolyamat a zsaluzás, amely precíz, pontos munkát kíván. A monolit vasbeton jelen van a födémben, az alapozásban, de a pillérek, gerendák lépcsők és falak is készülhetnek ezzel az eljárással. A pillérek, gerendák, födémlemezek vasalásait pontos tervek alapján rendszerint üzemben szerelik össze. Miután a kész armatúrákat összeszerelték, a helyszínre szállítják, és a beépítési helyükre emelve ott helyben összehegesztik, így kapcsolják össze a részeket. A betonozás mára már teljes egészében gépesített, és előre összeállított ütemtervek szerint készül. Az egyes elemek betonozása között a kötéshez szükséges időket be kell tartani.
Miért a vasbeton?
Felmerülhet a kérdés, hogy miért jobb a vasbeton, mint a hagyományos tégla vagy fa? És egyáltalán mi az a vasbeton? A vasbeton lényege, hogy a vas a rugalmasságot adja a betonnak, a beton pedig a korrózióvédelemről gondoskodik, viszont ha a beton nem elég tömör és légrészecskék maradnak a szerkezetben, akkor ez a fúzió nem jöhet létre. Ahhoz, hogy ezt a hibát ne kövessük el, a vasat olyan stabilan kell elhelyezni, hogy elviselje a beton tömörítését is. A vasbetont olyan fokozott terhelésű helyeken alkalmazzák, ahol a szerkezetben fellép a húzóerő. Mivel a betont jól lehet méretezni, húzó- és nyomóerőkre egyaránt, tulajdonságaiban állandóságot mutat, nem romlik, nem öregszik, ezért szinte bárhol alkalmazható a téglával és a fával szemben. Az épületek bármely részében alkalmazhatjuk az építés során, az alapoktól a falakon át a tetőig, a legváltozatosabb helyeken.